0
09186693920 / 09182432403

۷ نکته مهم و تاثیر گذار در تولید محتوای جذاب و با کیفیت چیست؟

7 نکته مهم و اثر گذار در تولید محتوای جذاب چیست؟

۷ نکته مهم و اثر گذار در تولید محتوای جذاب چیست؟

تولید محتوا1

اگر شما هم یک کسب و کار اینترنتی دارید مطمناً اهمیت تولید محتوا را به وضوح می دانید که به کمک آن می توان مشتریان و مخاطبان زیادی را در زمینه تخصص خود جذب کرد. بنابراین هدف ما آموزش تولید کردن محتوای جذاب و شگف انگیز برای شما است تا بتوانید مخاطبان زیادی را به طرف کسب و کار خود جذب نمائید. قطعاً می دانید که یکی از مهم ترین فاکتور برای پیشرفت وب سایت و افزایش ترافیک، وجود وبلاگ است. تمامی محتواها و مقالاتی که نحوه تولید کردن آن ها در ادامه به شما یاد داده خواهد شد در این بخش وب سایت جای می گیرند تا مخاطبان را مجذوب کرده و بتوان آن ها را به بخش های دیگر سایت هدایت کرد.

 

هدف از تولید محتوا

هدق از تولید محتوا

قبل از پرداختن به نکات مهم و تاثیرگذار در تولید محتوای کاربر پسند باید هدف آن را بدانیم. سوال خیلی از افراد است که چرا چنین کاری انجام می دهیم؟ وقتی مطلبی را در موتورهای جستجو دنبال می کنید یکسری وب سایت های مرتبط را در اولین نتایج می بینید.

موتورهای جستجو با توجه به الگوریتم ها و ابزارهای هوشمند همواره در تلاش هستند وب سایت هایی که مطالب آن ها مفید و خیلی بهتر است را در صدر  جستجوها قرار دهند که باعث افزایش رقابت بین وب مسترها شده است. یکی از روش هایی که بتوان رتبه سایت را بهبود بخشید و در اولین نتایج ظاهر شد، استفاده از بازاریابی محتوا است که طرفداران زیادی دارد.

 

 

روش کار موتورهای جستجو

موتورهای جستجو از ۳ راه برای تشخیص ارزش صفحه ای که در وب منتشر می شود استفاده می کنند. از طریق این چند روش رتبه وب سایت و صفحه منتشر شده در نتایج تعیین می گردد. این ۳ روش عبارت است از:

روش کار موتورهای جستجو

 

خزنده  (Crawler) :

کراولر رباتی است که وارد همه وب سایت می شود و تمامی اطلاعات صفحه ای  که وارد شده است را کاوش کرده و ذخیره می کند و اگر در داخل همان صفحه لینک های مربطو بود وارد همه آن ها شده و دوباره اطلاعات آن ها را مورد بررسی و ذخیره می نماید و این فرآیند را تا اتمام شدن لینک های آن وب سایت ادامه می دهد. این بخش به اصطلاح مغز  موتور جستجوی گوگل است که نام عمومی تر آن Google Web Crawler است. خرنده ها به صورت مداوم سایت را بررسی می کنند که بر حسب ارزش سایت در طول یک ماه یا چند روز و حتی چند دقیقه آن وب سایت را کاوش می کنند.

ایندکس (Index) :

ربات کراولر اطلاعاتی که جستجو کرده است را در یک دیتابیس عظیمی بر حسب قوانینی که گوگل و یا دیگر موتورهای جستجو لحاظ کرده اند ذخیره می کند. اگر وب سایت جدیدی راه اندازی کرده اید می توانید به گوگل اعلام کنید که راه اندازی کردید تا کراولرها وب را مورد بررسی قرار دهند. که راه های دیگری هم وجود دارد.

الگوریتم (Algorithm) :

حالا تمامی این اطلاعات در ایندکس گوگل ذخیره شد. تعیین رتبه وب سایت ها در نتیجه جستجو بر حسب کلمه جستجو شده در گوگل، توسط این بخش انجام می شود که کاملاً پیچیده است. این بخش جزء اسرار یک موتور جستجو می باشد. ورودی الگوریتم اطلاعات ذخیره شده است که با روش های پیچیده و محرمانه بررسی های لازم را انجام داده و به وب سایت ها بر حسب پارامتری که تعیین کرده است امتیاز می دهد.

۷   نکته مهم و اثر گذار در تولید محتوای جذاب

همواره این نکته را به خاطر بسپارید که تولید محتوا برای کم کردن فاصله بین مشتری با کسب و کار است. محتوا بهترین گزینه برای معرفی، تعامل و فروش محصولات کسب و کار شما به کاربران است. فرض کنید وب سایت شما یک قیف فروش است و محصول شما در انتهای قیف واقع است و هدف شما هدایت مشتری برای خرید از محصول می باشد.

تولید متن شما باید بالای قیف را هدف قرار دهد یعنی برای شخصی که کسب و کار شما را نمی داند آن را بشناسد و مشتری را ترغیب به اقدام کند و این نوید را بدهد که بعد از تهیه این محصول یکسری نیازهای مهم فرد برآورده خواهد شد.

۱_ برای مخاطب بنویسید

موتور جستجو که در ایران و دنیا رتبه یک را به خودش اختصاص داده، کمپانی GOOGLE است که همه شما آن را می شناسید. گوگل همواره در حال آبدیت الگوریتم های خود است. طبق آخرین نتایج از تحقیقات، الگوریتم های گوگل کاملا هوشمند هستند و می توانند با بررسی یک مطلبی تشخیص دهند که این مطلب برای مخاطب است یا برای امتیاز گرفتن از گوگل.

کاربران زیادی روانه وب سایت شما می شوند که سلیقه و افکار متفاوتی دارند. مطلبی که تولید می کنید باید طوری باشد که همه کاربران از آن بهره برده و تا آخر مطالعه کنند. به همین دلیل اولین قدم که باید هنگام نوشتن آن را رعایت کنید، برای چه کسی می نویسید.

بنابراین یک تحقیق در مورد مخاطب هدف انجام دهید تا در مورد مخاطبان خود اطلاعات بیشتری را کسب کرده و از این اطلاعات برای تولید محتوا در موضوعاتی که می توانید با کاربران تعامل کنید استفاده نمائید.

 

 

۲_کلمات کلیدی مرتبط را بیابید

خیلی از افراد درباره نحوه پیدا کردن موضوع مرتبط در کم ترین زمان اطلاع ندارند و کلمات زیادی را جستجو می کنند تا بتوانند به آن دست یابند. در بین این جملات کلماتی هستند که کلمه کلیدی نامیده می شود. کلمه کلیدی به عنوان بخش مهم جمله است و اگر شما کلمات کلیدی کسب و کار خود را پیدا کنید و برای آن ها تولید محتوا انجام دهید قطعا جزء برترین های حوزه خود خواهید بود ابزارهای زیادی وجود دارد که این کلمات را پیدا کنید.

اگر مطلبی را پیدا کنید در پایین صفحه نتایج خود گوگل یکسری پیشنهاداتی به شما می دهد که این همه همان کلمات کلیدی هستند. ابزار Google Keyword Planner این امکان را به شما می دهد تا کلمه مورد نظر با چندین کلمات دیگر بررسی کنید و بیشترین جستجو کلمات را بدانید.

۳_ از عناوین جذاب استفاده کنید

احتمالاً وقتی در جستجوی چیزی در Google  هستید از کلیک کردن روی یکسری مطالب خودداری می کنید. زیرا جوابی که انتظارش را دارید در عنوان دیده نمی شود شاید جواب شما در داخل متن خواهد بود ولی به خاطر صریح و معلوم نبودن عنوان آن را انتخاب نمی کنید.

زمانی که افراد یک کلمه کلیدی را به صورت آنلاین جستجو می کنند اولین چیزی که می بینند عنوان است. به همین دلیل است که شما باید به جذابیت عنوان توجه کنید که خلاصه از آنچه که در متن است باشد.

نکته مهم اینکه: عنوان یکی از مهم ترین بخش ها مقاله و جز اساسی ترین دلایل برای رتبه دادن الگوریتم ها به محتوا است.

۴-استفاده از محتوای بصری در محتوا

تولید محتوا متنی نیز نیاز به تلفیق شدن با قالب های دیگر دارد. در یک مقاله تولید شده در وبلاگ وب سایت می توانید از عکس و فیلم نیز استفاده کنید. این باعث می شود متن شما با ارزش تر باشد. علاوه بر دلنشین بودن برای کاربر، از نظر گوگل نیز با ارزش محسوب می شود و در بهبود بهینه سازی موتورهای جستجو موثر است.

۵ _مرتب محتوا تولید کنید.

اشتباه خیلی از افراد این است که یا به صورت مکرر فقط محتوا تولید می کنند و بعضی افراد نیز بدون برنامه محتوا تولید می کنند که هیچ کدام کار مناسبی نیست در این صورت نمی توانید یک وبلاگ برای آموزش مخاطبان داشته باشید و از گوگل امتیاز کسب کنید.

باید به صورت برنامه ریزی شده برای سایت محتوا تولید کنید. مخاطبان برای استفاده کردن محتوای شما، به طرف سایت شما می آیند اگر همینطور مطالب بدون برنامه وارد وب سایت شود دیگر کسی منتظر محتوای بعدی نخواهد بود و از ارزش مطالب کاسته می شود. این نکته برای گوگل نیز حائز اهمیت است که با برنامه عمل کنید یا فله ای؟

 

۶_رعایت قوائد و اصول نگارش

علاوه بر اینکه محتوای متن های خود را به خوبی و کاربر پسند انتخاب کنید، باید به نوشتار خود نیز توجه کنید. مطماً باشید اگر از قوائد و دستور زبان فارسی استفاده نکنید آسیب بزرگی به محتوا وارد خواهد شد. علاوه بر کاهش خوانایی و ارزش آن برای مخاطب، از طرف گوگل نیز امتیاز منفی خواهید گرفت. اگر شما نویسنده ماهری نیستید و به قوائد نگارشی تسلط ندارید می توانید با تمرین و مطالعه می توانید این مشکل را از بین ببرید. هرچه بیشتر بنویسید، بهتر می نویسید.

۷_کپی نکنید

همانطور که بقیه موارد را گوگل شناسایی می کند، کپی و غیر کپی بودن را نیز می تواند تشخیص دهد. خیالتان را راحت کنم در الگوریتم گوگل از هوش مصنوعی استفاده شده است و دقیقا همانند یک انسان باهوش است که می تواند تفاوت ها و کپی ها و… را تشخیص دهد. در این صورت برای خیلی از افراد سوالی که پیش می آید، مطالب را از کجا بیارم؟

روش های متنوعی برای غیرکپی بودن مطالب وجود دارد که یکی از آن ها این است که: چندین مقاله و مطلب در موضوعی که می خواهید شروع به نوشتن کنید مطالعه کنید و به زبان خودتان با رعایت اصول بالا شروع به تولید محتوا کنید. راه های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *