0
09186693920 / 09182432403

“۸ قابلیت جذاب پاورپوینت که تا به حال نمی دانستید!”

۸ قابلیت جذاب پاورپوینت

“۸ قابلیت جذاب پاورپوینت که تا به حال نمی دانستید!”

پاورپوینت یکی از نرم افزار های شرکت مایکروسافت است که برای سیستم عامل های mac و windows می باشد.

با این برنامه شما می توانید متن تصاویر و فیلم را بر روی پرده نمایش دهید.

این نرم افزار از سال ۱۹۸۷ ساخته شد و تا به امروز تغییرات زیادی کرده است. قابلیت هایی که پاورپوینت داراست، باعث شده است تا این نرم افزار به یک برنامه محبوب تبدیل شود.

در این مقاله قصد داریم به قابلیت های این نرم افزار بپردازیم.

“قابلیت های پاورپوینت در نسخه های گذشته”

 

۱- چارت:

چارت ها این امکان را می دهند که شما بتوانید به راحتی در یک نگاه، داده های خود را بررسی کنید. نگاه کلی به داده ها، مانند داده های مالی، برای تجزیه و تحلیل آن داده می تواند بسیار مفید باشد.

۲- نوشتن:

در برنامه ی پاورپوینت، می توانید معادلات پیچیده ی ریاضی را به صورت دستی به راحتی بنویسید. این در حالی ست که تا قبل از آن، شما می توانستید معادلات ساده ریاضی را تایپ کنید.

همچنین اگر اشتباهی در نوشتن معادله رخ دهد، می توانید آن را با ابزار های ویرایش، اصلاح کنید. این قابلیت در پنجره ی Eugation قرار دارد.

۳- اشتراک گذاری:

با این قابلیت شما می توانید به راحتی پاورپوینت خود را به اشتراک بگذارید. با استفاده از گزینه ی share، شما می توانید افراد مورد نظر خود را انتخاب کنید و از آن ها بخواهید پاورپوینت شما را ببینند. در این حالت ایمیلی برای افراد انتخابی شما فرستاده می شود و آنان را دعوت می کند تا پاورپوینت شما را مشاهده و یا ویرایش کنند.

۴- تصویر برداری از صفحه ی نمایش:

شما می توانید قسمتی از محتوا را که می خواهید از روی آن فیلم بگیرید، انتخاب کنید. با انتخاب گزینه ی recording، نرم افزار آماده ی تصویر برداری می شود.

همچنین اگر جایی از آن نیازمند مکث باشد، با کلیک بر روی گزینه ی pause این کار انجام می شود.

با انتخاب گزینه ی stop، می توانید ضبط را متوقف کنید.

۵- ساخت انیمیشن:

زبانه animation، به شما این امکان را می دهد که بتوانید به راحتی یک انیمیشن بسازید. این قابلیت بسیار کاربردی است و برای ساخت تبلیغات نیز مفید می باشد.

 

پاورپوینت قابلیت های بسیار زیاد دیگری را نیز دارد که بسیار پر کاربردند و با استفاده از آن ها شما می توانید یک پاورپوینت حرفه ای ارائه دهید.

در آخرین نسخه ی پاورپوینت، قابلیت هایی اضافه گردید که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت. در ادامه به قابلیت های اضافه شده در نسخه ی ۲۰۱۹ می پردازیم.

 

“۸ قابلیت جذاب پاورپوینت در نسخه ۲۰۱۹”

 

۱- نمودار قیف:

در برگه insert، قسمت charts، نمودار قیف را مشاهده می کنید. برای نمایش کاهش/افزایش و به طور کلی نمایش کمیت طی چند مرحله، می توانید از این قابلیت استفاده کنید.

یکی از کاربرد های آن، در شرکت های فروش می باشد.

 

۲- جا به جایی مورف:

در نسخه ی ۲۰۱۹ در برگه transition، این قابلیت را می توانید مشاهده کنید.

اگر می خواهید داده ها را در چند اسلاید پشت هم مقایسه کنید، از قابلیت مورف کمک بگیری. یعنی مورف، ویژگی های مشترک را پیدا می کند و با تغییرات بسیار کم، آن ها را در اسلاید بعد نمایش می دهد.

مورف قابل اعمال بر روی تمام اسلاید ها است تا در آن ها حالت و حس حرکت را برای گستره مختلفی از موارد گوناگون مانند متون، اشکال، تصاویر، نمودارها و غیره ایجاد می کند.

این قابلیت به اسلاید های شما ماهیت زنده و پویا می دهد. همچنین باعث می شود که اشیای داخل اسلاید از زمینه بزرگ تر به نظر آیند.

 

۳- هایلایت کردن متن:

این ویژگی در برگه home در بخش front قرار دارد.

شما می توانید قسمتی از متن را هایلایت کنید. همچنین رنگ هایلایت شما قابل انتخاب است.

 

۴- حذف بک گراند عکس:

در برگه format، گزینه ی remove back graund، این امکان را به شما می دهد که بتوانید بخشی از عکس را حذف کنید. این ویژگی مانند فوتوشاپ، می تواند به صورت خودکار بک گراند را تشخیص دهد.

همچنین شما قادر هستید بخش هایی را به این قسمت اضافه و یا حذف کنید.

 

۵- مدل های سه بعدی و آیکون ها:

در بخش insert، این قابلیت به چشم می خورد. از گزینه from online source می توانید برای آیکون های بیشتر و جالب نظر تر استفاده کنید.

این قابلیت برای افرادی مناسب است که گرافیک و طراحی اینفوگرافیک کار می کنند. با استفاده از آن، محتوا جذاب تر می شود و کار با آن به اندازه یک عکس دو بعدی ساده می باشد.

 در نسخه ۲۰۱۹ می توانید رنگ و اندازه آیکون را تغییر دهید.

همچنین می توانید افکت هایی مانند سایه را بر روی آیکون اعمال کنید.

کارهایی که میتوانید با مدل ۳ بعدی انجام دهید عبارت اند از:

√ تصویر را بزرگ نمایی کنید.

√ مدل را بچرخانید.

√ مدل را در هر جهتی که می خواهید، کج کنید.

√ اندازه ی مدل را تغییر دهید.

 

۶- زوم:

در برگه insert، گزینه zoom دیده می شود. این گزینه یک قابلیت پر کاربرد برای نمایش اطلاعات می باشد. شما می توانید تعدادی از اسلاید هارا در یک نگاه به مخاطب نشان دهید. یعنی با استفاده از زوم، می توانید ارائه خود را از حالت خطی در آورده و برای مثال، از اسلاید ۴ برگردید به اسلاید های قبل مانند ۱ و .. .

این ویژگی به “حرکت در عمق” و “نمایش سه بعدی” معروف است.

 

۷- ویرایش ویدئو و فایل صوتی:

در برگه playback گزینه هایی مانند trim video وجود دارد که وظیفه آن، ویرایش ویدئو و یا فایل صوتی می باشد.

گزینه های ویرایش:

√ با گزینه دوره شما می توانید حجم کلیپ خود را تنظیم کنید.

√ می توانید نماد را مخفی کنید.

√ در صورتی که بخواهید تایمر کلیپ صوتی در هنگام به پایان رسیدن به ابتدای صفحه بازگردد، از گزینه ی Rewind after playing استفاده کنید.

√ با کلیک بر روی پیکان کشویی، می توانید نحوه ی شروع را مشخص کنید.

√ نماد کلیپ صوتی قابل تغییر است.

 

۸- تبدیل پاورپوینت به ویدئوی با کیفیت:

در برگه file، گزینه export را انتخاب کنید. با استفاده از این قابلیت، می توانید تمام اسلاید های خود را به صورت یک ویدئو بسازید. این قابلیت در نسخه ۲۰۱۶ وجود داشت، با این تفاوت که در نسخه ی ۲۰۱۹ می توانید آن را به کیفیت HD بسازید.

“۸ قابلیت جذاب پاورپوینت که تا به حال نمی دانستید!”

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.