0
09186693920 / 09182432403

“چرا باید کار با پاورپوینت را یاد بگیریم؟”

چرا باید کار با پاورپوینت را یاد بگیریم

“چرا باید کار با پاورپوینت را یاد بگیریم؟”

 

نرم افزار پاورپوینت یکی از برنامه‌های شرکت مایکروسافت است که یک مجموعه اداری محسوب می شود. پاورپوینت یک نرم‌افزار بسیار ایده آل می باشد که کار کردن با آن بسیار راحت است و شما می توانید به راحتی فایل های متن خود را به تصویر در آورده و آن را در اداره ها، دانشگاه ها و غیره برای مخاطب خود به نمایش بگذارید.

همچنین برنامه پاورپوینت مهارت ششم از مهارت های هفت گانه کامپیوتر ICDL می باشد.

به دلیل داشتن ویژگی هایی مانند ساخت تصویر، نمودار، جدول و .. پاورپوینت به یک نرم افزار محبوب و پرکاربرد تبدیل شده است. حال در این مقاله می‌خواهیم به اهمیت استفاده از پاورپوینت بپردازیم و بدانیم که چرا باید کار با پاورپوینت را یاد بگیریم.

 

“اهمیت استفاده از پاورپوینت”

 

۱- اصلی ترین کاربرد پاورپوینت، این است که اگر در هنگام تدریس، ارائه پروژه و غیره از تصاویر استفاده شود، یادگیری افزایش می یابد.

 همه ما می‌دانیم که اگر در هنگام یادگیری به طور همزمان از تصاویر استفاده کنیم، مطلب قابل فهم تر می شود و راحت تر در ذهن ما می ماند.

همچنین امروزه آموزش های مجازی طرفدار های بسیاری پیدا کرده است. بهترین راه برای تدریس به صورت مجازی، ساخت پاورپوینت آن درس است، زیرا تدریس از راه دور کار نسبتاً دشواری است و فهم مطالب را سخت‌تر می‌کند. اما ساخت پاورپوینت این کار را برای شما راحت می کند و با تولید تصاویر، فهم مطالب بسیار راحت تر می شود.

 دکتر روانشناسی به نام ریچارد میر برای نخستین بار یادگیری چند رسانه‌ای را مطرح کرد و همواره معتقد بود که تدریس با استفاده از کلمات و تصاویر به طور همزمان، بسیار مفیدتر از تدریس، تنها با استفاده از کلمات است.

 دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید پاورپوینت خوب بسازید، حرف های سخنرانی خود را به طور کامل و دقیق در اسلایدها قرار ندهید. اگر سعی کنید تصاویری مرتبط با سخنرانی خود در اسلایدها ارائه دهید، فهم مطلب را بسیار بهتر می کنید.

۲- تنها مدرس ها نیستند که به پاورپوینت احتیاج دارند. دانشجویان و دانش آموزان برای انجام پروژه ها، ارائه ها، تحقیقات و موضوع های این چنینی می‌توانند از نرم‌افزار پاورپوینت استفاده کنند و به بهترین نحو آن را ارائه دهند. همچنین اگر شما می‌خواهید از پایان نامه خود دفاع کنید، می توانید از این نرم افزار استفاده کنید زیرا با استفاده از نرم افزار پاورپوینت، شما هر چند اسلاید را که بخواهید، میتوانید بسازید بدون آن که محدودیتی مانع کار شما شود. همچنین اگر باعث اشتباهی در ساخت اسلاید ها شوید، می توانید به راحتی آن را ادیت کنید.

۳- اگر شما به دنبال کار هستید، ما به شما یادگیری پاورپوینت و دیگر مهارت های هفتگانه کامپیوتر را پیشنهاد می‌کنیم، زیرا امروزه در همه جای دنیا و برای هر محله کاری، پاورپوینت یک عنصر اصلی محسوب می‌شود و استخدام فردی که مسلط به برنامه پاورپوینت و دیگر برنامه های مایکروسافت است، از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

در شرکت ها و اداره ها شما باید مسلط به پاورپوینت باشید، زیرا با استفاده از این نرم افزار می توانید به راحتی پرونده‌ها ،اطلاعات و غیره را با کمک تصاویر، جدول و نمودار به صورت یک فایل جمع آوری کنید و همینطور می توانید به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید. همچنین با استفاده از نمودارهای کاهشی و افزایشی می‌توانید از رشد و رکود شرکت خود آگاه شوید. در جلسات و سمینارها پاورپوینت عضو اصلی جلسه است، زیرا شما با استفاده از این نرم افزار می توانید جلسه خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کنید و به صورت قابل فهم، ایده ی خود را در اختیار دیگر اعضا قرار دهید.

 یکی دیگر از مزیت های یادگیری پاورپوینت آن است که شما می توانید با استفاده از آن به دورکاری مشغول شوید. یعنی در خانه سفارش ساخت پاورپوینت بگیرید.

 همچنین اگر به خوبی به پاورپوینت مسلط هستید، می توانید در کافی نت ها نیز مشغول به کار شوید.

۴- اگر شما در یک شرکت و یا کمپانی تبلیغاتی کار می کنید، می توانید از پاورپوینت برای تبلیغات خود استفاده کنید. این نرم افزار با داشتن امکاناتی مانند ساخت انیمیشن، باعث می شود تا شما یک تبلیغ خوب بسازید.

 در این برنامه گزینه ای وجود دارد که شما می توانید یک عکس و یا آرم را در همه صفحات کپی کنید. بنابراین می توانید آرم شرکت خود را در اسلاید های تبلیغاتی به کار ببرید.

 

 “جمع بندی”

پاورپوینت مهارت ششم از مهارت های هفت گانه کامپیوتر ICDL می باشد که کاربردهای فراوانی در شرکت ها، اداره ها، مدارس، دانشگاه‌ها و … دارد و یادگیری آن امری ضروری می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.