0
09186693920 / 09182432403

مراحل ساخت ایمیل در گوگل چگونه است؟

مراحل ساخت ایمیل در گوگل چگونه است؟

در این مقاله سعی داریم نکاتی را پیرامون ایمیل و الزام داشتن آن و مراحل ساخت ایمیل در گوگل را به شما آموزش دهیم.

نامه الکترونیک یا ایمیل چیست؟

امروزه با رشد روز افزون دنیا یاالکترونیک و سرعت آن، رویکرد مردم به حوزه فناوری اطلاعات و اینترنت بسیار رشد کرده است به نحوی که اگر امروزه کسی علم کامپیوتر نداشته باشد جزو افراد بی سواد تلقی می شود. در گذشته نامه ها به صورت فیزیکی و کاغذی نوشته می شد و روزها و حتی ماه ها طول می کشید تا نامه ای به دست مخاطب برسد و بعد از آن جوابیه آن باز گردد. اما در حال حاضر به لطف وجود اینترنت و کامپیوتر دیگر این وقفه زمانی از بین رفته و فقط با چند کلیک ساده نامه ارسال شده و جواب آن نیز سریع تر باز می گردد. منظور ما از نامه، نامه های الکترونیک یا همان ایمیل است. در ادامه نحوه ساخت ایمیل در گوگل به شما آموخته خواهد شد.

چرا داشتن یک نامه الکترونیک الزامی است؟

در تمام سایت های ارائه دهنده خدمات و فروشگاهی و حتی خبری، داشتن یک ایمیل تقریبا برای ثبت نام یا همان عضویت الزامی شده و گاهی اوقات به عنوان یک پشتیبان اطلاعات به حساب می آید. به طور مثال برای ساخت اکانت اینستاگرام هم با شماره و هم تلفن می توان این کار را انجام داد و در صورت فراموشی هر کدام دیگری به کمک شما برای بازیابی اطلاعات می آید. در بسیاری از سایت ها نیز بعد از ثبت نام لینک فعال سازی پنل کاربری شما به ایمیل معرفی شده از سوی شما ارسال می شود. و غریب به اتفاق سایت های خبری و فروشگاهی اطلاعیه های جدید خود را برای مشتریان و دنبال کنندگان خود از طریق ایمیل ارسال می کنند، لذا داشتن یک ایمیل یا نامه الکترونیک بسیار برای هر شخصی که با اینترنت سروکار دارد الزامیست.

 

مراحل ساخت ایمیل در گوگل

یکی از مشهور ترین و پر قدرت ترین خدمات دهندگان سرویس ایمیل در دنیا گوگل است که با نام جیمیل (Gmail) شناخته می شود. راحل ساختن ایمیل در گول بسیار ساده است و دشواری زیادی ندارد که در ادامه همین متن به ان می پردازیم.
گام اول: باز کردن مرور گر خود و وارد کردن ادرس سایت google.com یا mail.google.com
با هر دو آدرس بالا می توانید برای ساخت ایمیل در گوگل اقدام کنید. که در صورت آدرس اول با تصویر شماره ۱ مواجه می شوید که باید بر روی کلیلک کنید.

gmail_hamyar

تصویر شماره ۱

تا به صفحه ای که با وارد کردن آدرس دوم به صورت مستقیم وارد آن می شوید، بروید. در تصویر شماره دو شما گزینه آبی رنگی را می بینید که با عبارت create an account یا ساخت ایمیل است مواجه می شوید که باید بر روی آن کلیک کنید.

gmail_hamyar

تصویر شماره ۲

گام دوم : مشخصات کاربری خود را باید ثبت کنید.
در این قسمت گوگل فرمی را در اختیار شما می گذارد تا آن را تکمیل نمایید. در تصویر شماره سه نمونه یک فرم تکمیل شده را مشاهده می کنید.

gmail_hamyarتصویر شماره ۳

در کادر کاربر شما نام خود را و در قسمت آزمایشی فامیل خود را می باست وارد کنید. لازم به ذکر است که هیچ فرقی ندارد که فارسی بنویسید یا انگلیسی.
در قسمت اصلی که معین کننده نام ایمیل شماست باید به جای karbarAzmayeshi آدرسی که میخواهید بیان کننده ایمیل شما باشد را وارد کنید و سپس در ادامه برای آن پسوردی قرار دهید. توجه کنید که این پسورد را جایی یادداست کنید تا فراموش نشود.
گام سوم: صحت سنجی کردن شماره تلفن همراه
در این مرحله گوگل از شما می خواهد که شماره تلفن خود را مانند تصویر شماره ۴ برای مراحل بعدی ثبت ایمیل وارد نمایید و بعد از آن کدی ۶ رقمی را با پسوند حرف G به شماره تلفن ثبت شده شما ارسال می کند که باید آن را در تصویر شماره ۵ وارد نمایید.

gmail_hamyr

تصویر شماره ۴

gmail_hamyar

تصویر شماره ۵

گام چهارم: اطلاعات تکمیلی و بازیابی ایمیل
در قسمت بعدی طبق تصویر شماره ۶، گوگل از شما ایمیلی برای بازیابی رمز و به عنوان پشتیبان(که الزامی نیست)، تاریخ تولد شما به تاریخ میلادی و جنسیت شما می خواهد. که باید در فیلدهای مشخص شده وارد نمایید.

gmail_hamyar

تصویر شماره ۶

در ادامه گوگل طبق تصویر شماره ۷ به شما پیشنهادات سرویس های بیشتری را می دهد که شما با زدن گزینه skip می توانید از آن ها عبور کنید.

gmail_hamyar

                                                                            تصویر شماره ۷
و در قسمت پایانی ساخت ایمیل در گوگل، گوگل فرمی را مبنی بر قوانین و مقررات استفاده از جیمیل در اختیار شما میگذارد تا آن را تایید کنید. برای این کار شما می بایست گزینه I agree یا همان من موافق هستم طبق تصویر شماره ۸ تایید نمایید.

gmail_hamyar

                                                                     تصویر شماره ۸
در نهایت هم ایمیل شما ساخته شده و برای اولین بار مطابق تصویر ۹ وارد محیط ایمیل خود می شوید.

gmail_hamyar

                                                                       تصویر شماره ۹
از این پس هر وقت که نیاز شد به ایمیل خود بروید مطابق دستورات گام اول به آدرس داده شده بروید و این بار به جای گزینه create an account باید گزینه sing in را بزنید و در فرم داده شده آدرس ایمیل خود و پسورد آن را وارد نمایید تا بتوانید نامه های دریافتی خود را مشاهده کنید. با یک جمع بندی ساده شما توانستید با ۴ مرحله، مراحل ساخت ایمیل در گوگل را فرا بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *