0
09186693920 / 09182432403

اینترنت ۵G

اینترنت 5G

اینترنت ۵G

همان طور که می دانید اینترنت ۵G نسل جدیدی در نسل اینترنتی شبکه های تلفن های همراه است ، البته فعلا نسل چهارم شبکه های تلفن همراه در حال استفاده می باشد اما احتمال اینکه تا چند ماه آینده از آن استفاده بشود خیلی زیاد است اما به هر حال این نسل جدید شبکه تلفن همراه دارای ویژگی نسبتا بیشتری از نسل چهارم خود دارد که بدین ترتیب است :

  • موج های باند بالا (بالای ۶ گیگاهرتز)
  • موج های باند متوسط (۳ تا ۶ گیگاهرتز)
  • موج های باند پایین (پایین ۳ گیگاهرتز)

 

۲ نکته وجود دارد :

  1. اگر متوجه شده باشید بعضا ، افرادی یا برای مثال تبلیغاتی هستند که به جای استفاده ” نسل پنجم شبکه تلفن همراه ” از این عبارت نسل پنجم اینترنت استفاده می کنند که کلا اشتباه است . ما در اینترنت ، نسل نداریم .
  2. باند پایین در نسل پنجم شبکه های تلفن همراه یا همان ۵G مشابه نسل چهارم می باشد که تغییر زیادی را در نسل ۵G  مشاهده خواهیم کرد .

 

هدف های جذاب نسل پنجم شبکه های تلفن همراه

همان طور که می دانید هر ایده یا کاری دارای اهداف خاصی هستند و البته نسلپنجم اینترنت از این قضیه مستثنی نیست در مطلب پایین با سری اهدافی که نسل پنجم تلفن همراه را جذاب می کند آشنا می شویم :

  • بالا بردن سرعت انتقال داده ها تا ۲۰ گیگابیت بر ثانیه (یعنی هر کاربر یک گیگابیت بر ثانیه داده های مورد نظر خودش را منتقل کند و…)
  • بالا بردن ظرفیت سرویس دهی به کاربران شبکه (تعداد بالای از کاربران را جذب کرده و خدمات بیشتری را عرضه کند البته با سرعتی بالاتر از نسل چهارم)
  • کاهش تاخیر شبکه و بهینگی بیشتر مصرف توان در تجهیزات شبکه و کاربر
  • پشتیبانی از سرعت بیشتر کاربران در حال حرکت ( مانند کاربرانی که در وسایل نقلیه ایی که سرعت بالایی دارند یا قطار های سریع السیر و.. که اغلب در نسل چهارم تلفن همراه دچار مشکل می شد.)

 

در این مطلب هدف فقط یادگیری نسل پنجم شبکه های تلفن همراه بود در این قسمت کمی درباره ی مزایا و معایب ۵G  را با هم می خوانیم .

 

آیا اینترنت ۵G  برای بدن انسان و موجودات زنده تاثیر بدی بجا میگذارد ؟

 

در مطالب قبل خواندیم که اینترنت ۵G چه امکاناتی را به کاربر می دهد از همین رو می توان حدس زد اینترنت ۵G همان قدر که خوبی و مزایا دارد همان طور هم معایب خود را دارد که مهم ترین عیب اینترنت ۵G  می تواند تاثیر بدی که به روی بدن انسان و موجودات زنده می گذارد نام برد اما حالا کمی ریز تر می شویم که آیا واقعا این عیب وجود دارد و باعث اختلال در بدن می شود یا خیر با ما همراه باشید .

 

سازمان تنظیم مقررات آمریکا به دنبال افزایش فشار های مجامع سلامت عمومی ، یک مرکز تحقیقاتی برای خطرات اینترنت ۵G  را در شهر میل ایلت کالیفرنیا آمریکا تاسیس کرد .البته قبل از این هم سازمان های سلامت بوده اند که برای اینترنت ۳G , 4G  هم هشدار هایی از قبیل بروز سرطان مغز ، کاهش باروری و سردرد های زمن در کودکان می دانستند .

با توجه به اینکه دقیقا هیچ اثبات علمی از اینکه اینترنت ۵G  میتواند مضّر باشد باز هم دولت مردان کشور های مختلف که در حال توسعه و فعالیت برای تقویت نسل های گذشته اینترنت خود هستند ، از احداث آنتن های گیرنده و ارسال کننده نزدیک به مدارس و محل های پر ازدحام جلوگیری می کند.

در دیگر سازمان ایالات متحده آمریکا ، سازمان غذا و دارو از سال ۱۹۶۶ تا کنون استاندارد های ایمنی تلفن همراه را مورد انتقاد قرار نداده بود اما حالا و پس از ظهور اینترنت ۵G این سازمان به تکاپو افتاده و قوانین خود را به روز رسانی میکند و انتقاد هایی به این نسل جدید دارد .

 

آیا تابش های تلفن همراه باعث سرطان نمی شود ؟

امروزه خیلی می شنویم که تلفن همراه رو در رخت خواب نگذاریم یا نزدیک سر نگذاریم اما چرا این نزدیک بودن به تلفن همراه می تواند دردسر ساز شود ؟ در ادامه با ما باشید .

پاسخ به این سوال کمی پیچیده است و نمیشه جواب قاطعی را برای این سوال پیدا کرد .چکیده هزاران تحقیق و مطالعه در زمینه آسیب های تلفن همراه در دو ، سه دهه اخیر نشان داده است تابش های تلفن همراه می تواند عاملی برای سرطان ، بیماری های دیابتی و التهابات مغزی باشد .اما با این وجود افراد زیادی در جامعه هستند که این هشدار ها را جدی نمیگیرند (مثل من که کلا این بحث رو جدی نمیگیرم).

همچنین سازمان سم شناسی آمریکا طی آزمایشی بروی موش های نر و با قرار دادن این حیوانات در معرض تابش های شبکه های اینترنت ۳G , 4G  به نتایج جالبی (البته جالب که نه صد البته نگران کننده…)دست یافت. در نتیجه این آزمایش تومور های سرطانی در بدن های موش نر در این آزمایش ظاهر شده اند.

 

بعد از این همه مطلب برای عیب اینترنت ۵G باز در آخر میشه بهش اعتماد کرد ؟

تحقیقات انجام شده در مورد پر سرعت ترین اینترنت تلفن همراه همان ۵G  وجود هر گونه خطا و آسیب را با قاطعیت ثابت نکرده است ولی بیشتر نهاد های بهداشتی درمانی به دنبال تحقیقات باکیفیت در این حوزه می باشند.

 

به هر حال اینترنت ۵G  مانند دیگر فناوری های دیگر در حال توسعه و پیشرفت می باشد و شهر های مختلفی در حال راه اندازی این اینترنت هستند . بدون در نظر گرفتن آسیب هایی که موج های پر قدرت نسل پنجم شبکه های تلفن همراه دارند ، میتوان با استفاده از سرعت انتقال داده ها ، همچنین سرعت بالاتر در جستجوی دنیای گسترده وب لذت برد .

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *