0
09186693920 / 09182432403

اهمیت یادگیری ورد آفیس

اهمیت یادگیری ورد آفیس

اهمیت یادگیری ورد آفیس

 در دنیای امروز و با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از مشاغل مکانیزه شده و روش های جدیدی جایگزین کارهای قدیمی شده‌اند. در زندگی روزمره این تفاوت ها را می بینیم و تاثیر آنها را حس می کنیم.

 با اختراع و گسترش امکانات کامپیوترها ، یک کیبورد جایگزین دستگاه تایپ های قدیمی و سنگین شده است. با این تفاوت که یک اشتباه در دستگاه تایپ های قدیمی باعث خراب شدن تمام صفحه می شد و نویسنده یا تایپ کننده باید از ابتدا شروع به نوشتن می کرد.

کامپیوتر ها در این مورد نیز به کار آمدند و کار ها را راحت کردند.

ورد آفیس نرم افزار ساخته شرکت مایکروسافت و هم خانواده نرم افزارهای اکسل، پاورپوینت و … است. این نرم افزار محیط کاربر پسندی را برای تبدیل عمل فشردن دکمه های کیبورد به نوشتار فراهم کرده است.

 بسیاری از کارهای روزمره بانک ها، ادارات، دفترخانه‌ ها و… با استفاده از نرم افزار آفیس ورد و خانواده مایکروسافت آفیس انجام می شوند. در دنیایی که اینقدر به کمک این نرم افزار ها پیشروی می کند و کارها انجام می‌شود؛

 نباید به عنوان شخصی مدرن کار با نرم افزار ورد آفیس را آموخته باشیم؟ البته که ورد آفیس حتماً در زندگی روزمره نیز کارایی دارد.

استفاده از ورد آفیس در محل کار

 کارکنان ادارات برای نوشتن فرم های گوناگون ، دسته بندی اطلاعات و مشخصات متناسب با نوع فعالیت اداره از نرم افزار ورد آفیس استفاده میکنند.

 پس اگر قصد دارید در آینده در اداره مشغول به کار شوید، یادگیری ورد آفیس را در دستور کار خود قرار دهید.

 استفاده از ورد آفیس برای نویسندگی

ورد آفیس از سری نرم افزار های ICDL را نویسندگان، برای وارد کردن نوشته های خود و جمع بندی استفاده می‌کنند. بسیار کتاب های پر محتوا و جذابی که به دست آفیس ورد نوشته شده‌اند. کار با ورد آفیس را می‌توانید در سری آموزشهای ICDL همیاردانش فرا بگیرید؛ تا اگر در آینده میخواهید نویسندگی کنید؛ به کار آید.

 استفاده برای پروژه های تحقیقاتی و دانشگاهی

دانشجویان و اساتید برای نوشتن پروژه های خود، مقالات و ایده ها؛ از این نرم افزار یا نرم افزارهای مشابه بهره می برند. چرا که امکانات زیاد ورد آفیس جذابیت کافی برای این قشر از جامعه را نیز دارد.

اساتید با استفاده از این نرم افزار نمونه سوالات مورد نظر خود را جمع‌آوری و می نویسند و برای آزمون ها استفاده می کنند.

مقاله نویسی یا انجام تحقیق

دانش آموزان دبستان و راهنمایی نیز برای انجام تحقیقات درسی یا انجام پروژه از این نرم افزار استفاده می کنند. محیط کاربری ورد آفیس آسان و قابل استفاده برای سنین مختلف حتی برای دانش آموزان می باشد.

فرمول نویسی ریاضیات، نوشتن جزوه

نوشتن جزوه درسی با استفاده از نرم افزار به راحتی ممکن است و فرمول ها و نمادهای مورد نظر به صورت بسیار گسترده در این نرم افزار وجود دارند، که برای شخصی سازی جزوه ها، فرمول نویسی در امتحانات و… می تواند کاربرد داشته باشد.

چرا ورد آفیس را فرا گیریم؟

موارد گفته شده از دوران ابتدایی تا محل کار اداری و کار شخصی؛ نشان دهنده استفاده زیاد ما از این نرم افزار است. وقتی چنین نرم افزار کاربردی در زندگی شخصی و کاری ما تاثیر زیادی دارد، ارزش ۲ ساعت زمان برای آموزش و فراگیری کامل امکانات را نیز دارد.

بسیاری از کسانی که از آفیس ورد استفاده می‌کنند حداقل ۸۰ درصد امکانات جانبی و فوق العاده نرم افزار نیاموخته اند. همیار دانش فرصتی برای آموختن ورد آفیس فراهم آورده تا در طی کمتر از دو ساعت با تمامی امکانات و قابلیت های ورد آفیس آشنا شوید و از آن در کسب و کار یا زندگی روزانه بهره ببرید.

اهمیت یادگیری ورد آفیس

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.